12 Kas 2011

Çılgın Cumartesi

Geç yattım, haliyle geç uyandım. Öğlene doğru, telefonumu açmamla beraber, deliler gibi mesaj yağmaya başladı. Allahım, kimin başına ne geldi diye gözlerimi açmaya çalışırken anladım ki; hepsi kocamdan. 

Sabahın köründe, iş için çıkarken, kapının arkasında anahtarını unutan kocamın çılgın mesajları. Dönüşte eve girememiş, yorgun ve üşümüş bir adam. Kapıyı yıkmış ama benim uykum biraz ağırdır, demiş miydim?
Kapıyı duymayan benim, kapalı telefonumdaki mesajları okuyacağımı düşünecek kadar da çaresiz kalmış.

Gülüyorum şimdi ama mesajlar gittikçe suçlar tona dönmüş, sonlara doğru. En sonunda sanki o çıkmış da; ben eve giremesin diye kapıyı sıkıca kilitleyip, anahtarı kapıya takıp, uyumuşum havası yaratılmış neredeyse. İnsan çaresiz kalınca kendisine kızmak yerine, etrafındaki her şeye saldırmayı tercih eder ya, normalde yapmadığı iştir ama hayat şartları onu zorlamış belli ki.

Şimdi eve girebildiği için mutlu. E arada sevdiğin kuluna eşeğini kaybettireceksin ki; bulduğuna sevinsin, değil mi? Yok vallahi, ben bir şey yapmadım ya, ben uyuyordum, kapının arkasındaki anahtar da onun. Benim günahım ya da kadınsı, ince planlarım yoktu yani. Ama dedim ya, uykum ağır.

Daha afyonum patlamadı ama normalde karşı atağa geçecekken; tuttum kendimi. Ne de olsa bugün Cumartesi, memurların kutsal günü, kavga edilmez. 

Ayrıca ben uzun tatilim sonrası Pazartesi başlayacağım işi düşünmekten kendimi alamıyorum. Aklım orada, kavgaya odaklanacak durumum yok. Haftaya hazırlamam gereken bir konuşma var ve kafamda genel bir çerçeve olmasına rağmen, kalem kıpırdatmış değilim, bu konuda. Hatta saate baktım da; haftaya bugün, tam şu anda konuşmaya başlayacağım.

Ne konuşacağım acaba? Ben konuşmamı merak edeyim, siz de güzel geçirin hadi gününüzü.

17 yorum:

mehbup dedi ki...

Ben bugünü unutmam. Bir gün karşılaşırsak hatırlatacağım. Çılgın cumartesi:)

Eller kaleme hadii:)

Fatih dedi ki...

Aslı :) konu ve içindeki kelimelerle ilgili yardımcı olabileceğim bir şey olursa söylersin. :) ha ayrıca "Benim günahım ya da kadınsı, ince planlarım yoktu yani. Ama dedim ya, uykum ağır." kadınsı planlar şeytani zekaya sahip olan kadınlar içindir senin gibi melek ruhlu kadınlar için değil aslı :)

Emine dedi ki...

kavga için bundan güzel sebep olmaz :)kutlarım arkadaşım tüm yüce duygularınla kavgadan vazgeçip konuşmana odaklanabildiğin için :D

Sokak Kedisi dedi ki...

İçimdeki kötü kedi, zavallı adamcağızın çaresizliğine kahkahalarla güldü, gözünden yaş geldi hani. İyi kedi de ona kızıp ne gülüyorsun, ayıp dedi :))))

Benim bu gecem de çılgın geçecek, dilerim yarın sabah gibi döndüğümde evdekiler kapıyı içerden kilitleyip yatmış olmazlar da kıvrılıp paspasa yatmak zorunda kalmaz bu kedi :))

ramazan Çekiç dedi ki...

Çılgın günlerine :)

Aslısın dedi ki...

mehbupp, yok pztesi kalemi alırım elime yaa:))

fatih, canım arkadaşım evet ya:)

emine, yazık üşümüştü, kıyamadım:)

sokağımın kedisi, aman süper geçsin gecennn, anlat bize ama sonra:))

ramazan, evettt:)

A-H dedi ki...

Cilginmis hakikaten :))) bir o kadar da eglenceli aslinda :)

Bikomoko dedi ki...

anliyorum seni duydum da duymamazliktan geldim diyecek halin yok:P ahahah arada ben demi yapsam ki... neyse olay guzel bitmis: sicak yatagin degerini bir kez daha anlamis bir koca:)

x-coach dedi ki...

kesin sen organize ettin bu işi:P
ahahahaha.
xoxox

Aslısın dedi ki...

A-H, senin hafta sonun kadar çılgın olmasa da:))

Biko, sen de az değilsin, kabul et:)

x-coach, aşk olsun yaa:) böyle mi tanıdın beni yani:))

Bero dedi ki...

Ya yorumum çıkmamış kıl oldum. Neyse bu olayın etkisi bitmiş, konuşmanın etkisi başlamıştır coktan :)
O zaman boll sans

Aslısın dedi ki...

bero, sus deme öyle, yarın çalışacağım ama söz verdim kendime:) sağol canım.

Syrakusa dedi ki...

Birden aklıma taş devrindeki kapıyı yumruklayan Fred geldi de :))

didem dedi ki...

Of of of senin benden de agirmis uykun. Yazik kocacigina. Demek mesajlardan medet umdu...

Aslısın dedi ki...

syrakusa, kesin yumruklamıştır:))

didem, yazık naapsın ama valla yapacak bir şey yoktu, uyuyordum işte:)

AVRAM dedi ki...

Sen adamı çak kapıya, Mışılll mışılll uyu, zilseslerini duyma, bina yıkılsa duyma. E benim uykum ağır. Kabahat Onun. Kabahat Onuun kabahat tüm erkeklerin hatta, bir tek Onun da değil.:))

Fery... dedi ki...

kapıda kalmak suçlu kim olursa olsun çıldırtıcı bir şey :)